Fotorelacja z pikniku militarnego

18 maja 2024 na placu przed Muzeum w Mokrej miało miejsce wyjątkowe plenerowe wydarzenie, jakim był piknik militarny odbywający się w Noc Muzeów, tj. szeroko zakrojoną ogólnoeuropejską akcję, w którą nasze muzeum włącza się co roku. Na bogaty program tego przedsięwzięcia złożyły się między innymi: pokaz jazdy konnej w wykonaniu 19 Pułku Ułanów Wołyńskich, wystawa pojazdów militarnych (spośród których największym zainteresowaniem cieszył się czołg), występ zespołu Sprawa Całkiem Przyjemna. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci: quizów, toru przeszkód, warsztatów, strzelnicy. Bardzo rodzinna atmosfera tego popołudnia i wieczoru sprzyjała poznawaniu historii w nieszablonowej, nowatorskiej i bardzo ciekawej formie, dzięki czemu o Bitwie pod Mokrej mógł dowiedzieć się reprezentant każdego pokolenia, które odwiedziło plac. Piknik stanowił największą imprezę tego typu w regionie.

Fot.: Ł. Kasztelan